Rulo Çim Uygulanması

Rulo Çim Uygulanması

MONTAJ ÖNCESİ ÖN HAZIRLIK 
Bahçenizin sağlıklı olması için, rulo çim döşemeden önce bahçenizi 10-15cm derinliğe kadar kazıyıp karıştırınız. Mevcut yabanı otları ve taşları toplayınız. 
Bahçenizin üst tabaka toprağı aşırı killi veya kireçli ise en üstten 10-15cm kazıtıp kaldırınız ve dışarı naklediniz. Boşalan toprağın yerine zemin sıkıştırıldıktan sonra 10-15cm yeni ve verimli toprak doldurunuz. 
Bahçenizde,yağmur ve sulama sonrası su birikmemesi için eğimleri suyun akacağı yönlere doğru ve temellerden uzaklaşacak şekilde veriniz. Eğer su birikintileri fazla ise drenaj sistemi kurulmalıdır. 
Toprak tesviyesi yapınız ve ufak bir silindir ile sıkıştırıp rulo çimin döşenebileceği düz bir yüzey oluşturunuz. 
Çim döşenecek alanı sulayıp dinlendiriniz. Böylece bahçe toprağınız daha iyi oturacak ve çim döşenecek alan daha sağlıklı olacaktır.

MONTAJ 
Rulo çim size ulaştığı anda döşemeye başlayınız. 
Rulo çim döşediğiniz alanı 30 dakika içinde sulamaya başlayınız. Rulo çim canlıdır ve sağlıklı yaşayabilmesi için toprakla temas ve neme ihtiyacı vardır. 
Sıcak havalarda yere serilmemiş çimleri korumak için gölgede veya hava geçiren bir örtü altında bekletiniz. Örtü olarak hava geçirmeyen naylon kullanmayınız. 
Rulo çim montajına bahçenin en uzun kenarından başlayınız. Ruloların uçlarını ve kenarlarını kaldırıp sıkıştırdıktan sonra yere basınız. 
Rulolar arasında boşluk kalmamasına ve döşenen ruloların üst üste binmemesine dikkat ediniz. 
Ruloları duvar örgüsü şeklinde döşeyiniz. 
Köşelerde ve kısa kenarlarda keskin bir bıçak ile yerleştirme yapınız. 
Döşeme sırasında köşelerde ve kenarlarda küçük parçalar bırakmamaya özen gösteriniz çünkü küçük parçalar nem tutamayacağı için kuruyacaktır. 
Meyilli yerlerde,ruloları eğimin dik yönüne monte ediniz. 
Döşeme sırasında veya sulamadan hemen sonra, yeni döşenen ruloların kaymasını ve hava boşlukları oluşmasını engellemek için üzerlerinde yürümeyiniz. 
Çim montajından sonra, bütün bahçeye silindir uygulayınız. Böylece çim/toprak temasını iyileştirmiş olursunuz ve hava boşlukları oluşmasını engellersiniz.

Sosyal Medyada Biz